Palócföld
-
/
-
2023.04.01.1/014 900 HUF/fő
Mit tartalmaz a feltüntetett ár?
- utazást kényelmes autóbusszal
- idegenvezetést
Milyen egyéb költségek merülhetnek fel?
A helyszínen fizetendő belépőjegyek költsége:
- Gológiai Park: kb. felnőtt: 2.600 Ft/fő, diák és nyugdíjas: 2.100 Ft/fő
- Lombkorona tanösvény: kb. 500 Ft/fő
- Palócmúzeum: kb. felnőtt: 1.200 Ft/fő, diák és nyugdíjas: 600 Ft/fő
- Kerékpár múzeum: adomány jellegű
- Mikszáth emlékmúzeum: kb. felnőtt 800 Ft/fő, diák és nyugdíjas: 300 Ft/fő
- Nagyboldogasszony templom: kb. 500 Ft/fő
- Fix ülőhely foglalása a buszon: 2.000 Ft/fő
Cimkék
Csoportos útProgramleírások és hasznos információk
Programleírás
Indulás Kecskemétről 5:00 órakor. Érkezés után szakvezető segítségével járjuk végig a geológiai túrát, melynek során a világon is ritkaság számba menő ősmaradványokat szemlélhetünk meg. Mindezt kiegészíti egy 4DX filmvetítés. Az itt eltöltött idő hozzásegít a földtörténeti korok megértéséhez, abban elhelyezni Ipolytarnóc jelentőségét. Miután láttuk a dinoszaurusz maradványokat, a cápa fogakat és még sok más ősmaradványt, végig sétálhatunk a lombkorona tanösvényen, gyönyörködve az Ipoly völgyében. Innen Balassagyarmatra a palóc fővárosba vezet az utunk. Szabadidő keretében lehetőség nyílik fakultatív ebéd elfogyasztására, majd a szépen felújított városközpont nevezetes épületeit nézzük meg. Városnézés után két program közül lehet választani:
1. Palóc Múzeum, ahol a palóc népélettel a „bölcsőtől a sírig” és a vidék népi építészetével ismerkedhetünk.
2. Kerékpár Múzeum: „A gépek közül az ember legközelebbi barátja a bicikli” című kiállítás tekinthető meg.
Balassagyarmatról Horpácsra vezet az utunk és a legnagyobb palóc, Mikszáth Kálmán emlékének adózunk. Az Emlék Múzeumban az író életével és főleg a Horpácson töltött évekkel ismerkedünk, szakavatott vezető segítségével. Estefelé még útba ejtjük Tereskét és a Nagyboldogasszony templomban a Szent László király legendáját ábrázoló középkori freskókat csodáljuk meg. A legendát ábrázoló freskók közül itt maradt meg a legtöbb és a legjobb állapotban.
Sok - sok élménnyel gazdagodva indulunk haza.
Felszállási lehetőségek: Lajosmizse, Dabas, Alsónémedi, Budapest Népliget Szöglet Presszó. Ceglédi felszállással kapcsolatban érdeklődjön irodánkban.